Forgot password?    Sign UP

Online Question Bank For All Competitive Exams Preparation




Q.738 :  यदि 2/5 क्विंटल चावल की कीमत 180 रुपय हो तो 4/6 क्विंटल चावल की कीमत क्या होगी?

(a) 300
(b) 400
(c) 100
(d) 200
View Answer
Answer :300

Provide Comments :





Related Posts :